Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Uutiset

Arto Tonttila Tapparan kunniajäseneksi, johtokunta jatkaa samalla kokoonpanolla


24.05.2015

Tappara ry:n kevätkokous päätti kutsua seuran pitkäaikaisen jäsenen ja taustavaikkuttajan, Arto Tonttilan kunniajäsenekseen. Arto Tonttila on ollut seuran toiminnassa mukana jo 1970-luvulta lähtien. Arto ja Mika Tonttila ovat yrityksensä Voitelukeskus Tonttila Oy Ltd kautta tukeneet seuran juniori- ja liigakiekkotoimintaa näkyvästi jo neljällä vuosikymmenellä.

 

Kevätkokouksessa suoritetuissa henkilövalinnoissa jäsenistö valitsi kaikki erovuorossa olevat johtokunnan jäsenet jatkamaan luottamustehtävissään myös seuraavan kaksivuotiskauden. Johtokunta kaudelle 2015-2016 on Markku Mattila PJ, Jari Kakko, Kimmo Westerberg, Teemu Numminen, Marjo Majlund, Antti Klaavu, Jussi Aaltonen, Ari Penttilä ja Anne-Mari Jussila.

 

              Mika ja Arto Tonttila


Takaisin uutisiin