Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Uutiset

Immo Sirenistä kunniapuheenjohtaja ja muita ansiomerkkejä 60-vuotisjuhlissa


03.12.2015

 

Ennen Tapparan 60-vuotisjuhlaottelua pidetyssä tilaisuudessa jaettiin ansiomerkkejä ja huomionosoituksia ansioituneille seuratoimijoille. 3.11. pidetty seuran syyskokous kutsui Tappara ry:n kaikkien aikojen neljänneksi kunniapuheenjohtaksi Immo Sirenin. Siren sai kunniakirjansa runsaslukuisen kutsuvierasjoukon osoittaessa seisaaltaan suosiota 60-, 70-, 80-lukujen seuran johtokunnan jäsenelle. Puheenjohtajana Siren toimi vuosina 1975-1978. Toinen tilaisuudessa palkittu pitkän linjan seuratoimija oli Tappara ry:n kunniajäseneksi kutsuttu Arto Tonttila. Tonttila on ollut aktiivisesti mukana Tapparan toiminnassa jo 70-luvulta lähtien ja ollut koko toiminta-aikansa Tapparan merkittävimpiä tukijoita.

 

          
                     Immo Siren                                                     Arto Tonttila               

 

Myös lajiliitot muistivat Tapparan pitkäaikaisia toimijoita ansiomerkeillään. Suomen jääkiekkoliiton kultaisilla ansiomerkeillä palkittiin seuran puheenjohtaja Markku Mattila, sekä jääkiekkovalmentajat Raimo Kemppi ja Jukka-Pekka Vuorinen. Jääkiekkoliiton hopeisella ansiomerkeillä palkittiin Antti Klaavu ja Jari Kakko, sekä Suomen Taitoluisteluliiton hopeisella ansiomerkillä Erja Naskali. 

 


Markku Mattila, Raimo Kemppi, Jukka-Pekka Vuorinen, Antti Klaavu ja Erja Naskali

 

Katso valokuvaaja Mikko Pylkön upeat juhlakuvat kokonaisuudessaan kuvagalleriasta

 

 


Takaisin uutisiin