Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Arkisto

Kevätkokous 16.5.2012


06.05.2012

Seuran sääntömääräinen kevätkokous pidetään Kaukajärven Sentterin neuvotteluhuoneessa keskiviikkona 16.5. klo 18.00. Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki tapparalaiset, mutta äänioikeutta voi käyttää ainoastaan 15 vuotta täyttäneet tämän kauden jäsenmaksunsa maksaneet jäsenet. Kokouksen esityslistan löydät täältä. Esityslistan kohdassa 11 johtokunta esittää sääntöjen muutosta tämän liitteen mukaisesti. Sääntöjä ei ole päivitetty seuran perustamisen jälkeen ja tällä uudistuksella säännöt saatetaan 2010 luvulle sopivimmiksi. Nykyiset säännöt vertailua varten löytyvät täältä.

Johtokunnan erovuoroisista jäsenistä Anne-Mari Jussila on ilmoittanut, että ei ole enää käytettävissä tulevalla kaudella. Nykyisen johtokunnan ja seuran hallinnon iloksi kiinnostuksensa ja suostumuksensa johtokuntatyöskentelyyn on antanut pitkän linjan tapparalainen ja Tampereen kaupungin hallituksen jäsen Sanna Ojanen.


Takaisin uutisiin