Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Uutiset

Tapparan johtokuntaan uusia jäseniä


05.06.2018

 

31.5. pidetty Tappara ry:n kevätkokous valitsi johtokuntaan uusia jäseniä.

 

Tulevan kauden toimintasuunnitelman ja budjetin lisäksi esityslista sisälsi tuttuun tapaan myös henkilövalintoja. Kokous valitsi Markku Mattilan jatkamaan seuran puheenjohtajana myös seuraavan kaksivuotiskauden. Mattilasta tulee alkavan toimikautensa aikana seurahistorian pisimpään yhtäjaksoisesti toiminut puheenjohtaja. Hän aloitti tehtävässään vuonna 2007.

 

Johtokunnan erovuoroisista jäsenistä Teemu Numminen ja Marjo Majlund olivat ilmoittaneet, etteivät ole käytettävissä jatkoajalle. Heidän tilalleen uusina jäseninä kokous valitsi Petri Rajasalon ja Matti Ollilan. 

 

Tappara ry kiittää Nummista ja Majlundia arvokkaasta, seuran eteen tekemästä työstään ja toivottaa Rajasalon ja Ollilan tervetulleeksi johtokuntatyöskentelyyn.

 

Johtokunnan kokoonpano kokonaisuudessaan ja yhteystiedot täällä.

 

 

         Petri Rajasalo                      Matti Ollila


Takaisin uutisiin